Jesteś tutaj: Start / Dane podstawowe

Dane podstawowe

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pińczowie
ul. Zacisze 5, 28-400 Pińczów
województwo świętokrzyskie

Godziny pracy: poniedziałek-piątek 7:30-15:30


Szanowni Państwo

W związku z lawinowym wzrostem zachorowań spowodowanych wirusem SARS- CoV-2 proszę Państwa o w miarę możliwości – odroczenie załatwiania spraw w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Pińczowie.
Zapewniam, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru budowlanego Pińczowie pracuje i jest do Państwa dyspozycji w sprawach niezbędnych, niemniej jednak zmniejszenie intensywności osobistych kontaktów przyczyni się do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i wywoływanej przez niego choroby.
Informuję, że zadania dot.
  • zawiadomień o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
  • zawiadomień o zakończeniu budowy,
  • wydania pozwoleń na użytkowanie obiektu budowlanego,
  • postępowania w sprawach obiektów lub robót budowlanych, mogących zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi,
  • postępowania wyjaśniające w sprawach przyczyn katastrof budowlanych.

prowadzone są na bieżąco.

W zakresie ograniczenia osobistych kontaktów z pracownikami Inspektoratu, proszę przed złożeniem zawiadomienia o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, zawiadomienia o zakończeniu budowy/ wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem potwierdzenia kompletności zawiadomienia/wniosku.
Kompletne (uzgodnione wcześniej telefonicznie) zawiadomienia/wnioski proszę przesyłać do tut. Inspektoratu za pomocą poczty tradycyjnej, skrzynki podawczej ePUAP lub skrzynki podawczej (tzw. wrzutni), która znajduje się na parterze budynku w pobliżu drzwi wejściowych.
W przypadkach szczególnie skomplikowanych proszę o umawianie się telefonicznie z pracownikiem tut Inspektoratu, który sprawdzi dokumenty w punkcie informacyjnym na parterze budynku.

Wszystkie druki dokumentów dot. zawiadomień o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, zawiadomień o zakończeniu budowy/ wnioski o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego są dostępne na stronie tutejszego inspektoratu pinbpinczow.stronabip.pl

TEL: 41-357-60-01 wew. 400,401

FAX: 41-357-60-07

e-mail: pinb@starostwopinczow.internetdsl.pl

WWW: pinbpinczow.stronabip.pl

ePUAP: Skrzynka podawcza - (maks. wielkość załączonych plików to 3,5 MB, dopuszczalne formaty: DOC, RTF, TXT, PDF, XLS, JPG oraz powyższe formaty spakowane ZIP)

BIP Redaktor strony - Jarosław Motyka
(kontakt: 41-357-60-01 wew.400,401 e-mail: pinb@starostwopinczow.internetdsl.pl )

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania i ochrony danych osobowych